Etiketler

Vali Baruş, Pütürge'deki Depremzedeleri Ziyaret Etti

Vali Aydın Baruş, merkez üssü Pütürge ilçesi olan 5,3 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören vatandaşları ziyaret etti.

Yeni Malatyaspor - Kasımpaşa Maçına İddialı Hazırlanıyor

Yeni Malatyaspor Süper Lig'in 27. Haftasında 13 Haziran Cumartesi Günü Saat 21.45'de kendi sahasında oynayacağı Kasımpaşa maçının hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

Depremde Pütürge ve Kale'de 20 Ev Ağır Hasar Gördü

Malatya Valiliği Pütürge İlçesi Çayköy Mahallesinde Meydana Gelen depremde, Pütürge ve Kale ilçelerinde 20 evde ağır hasar olduğunu, can kaybı bulunmadığını duyurdu.

Eskimalatya’da ki 495 Deprem Konutunun Startı Verildi

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, depremzede aileleri için Eskimalatya’da ki Yatılı Bölge Okulu (YİBO) yan kısmında bulunan arazi üzerine Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılması planlanan deprem konutlarının, zemin etüt çalışmalarını yerinde inceledi. 

Sağlıklı ve Kaliteli Bir Hayat İçin Çevremizi Koruyalım, Sahip Çıkalım

Yeşilyurt Belediyesi, Çevre Ve İnsan Sağlığını Koruyan Yatırımlarıyla Farkındalık Yaratıyor.

“Çevre Günü” Dolayısıyla Vali Baruş’a Ziyaret

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Fikret Onhan ve kurum çalışanları, Vali Aydın Baruş’u makamında ziyaret ettiler.

Başkan Gürkan Yol Genişletme Çalışmalarını İnceledi

Akçadağ’da 5 Metre Genişliğindeki Grup Yolu 12 Metre Genişliğine Çıkarıldı.

İş Makinalarının Teknik Özellikleri Anlatıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından alımı gerçekleştirilen 47 adet iş makinalarının teknik özellikleri hakkında firma yetkilisi Makine Yüksek Mühendisi Göndür Pusat tarafından basın mensuplarına bilgiler aktarıldı.

03.06.2020 İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 03.06.2020 Çarşamba günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır.

Gürkan, Malatya Tarihinin En Köklü Değişimini Başlattık

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan araç filosu Malatya’da bayram havası ile kurdele kesilerek halkımızın hizmetine sunuldu.

Yeşilyurt Belediyesi Çalışıyor İlçe Güzelleşiyor

Yeşilyurt Belediyesi’nden Mahallelerin Çehresini Değiştiren Yeni Yatırımlar “Mahallelerimiz Değişiyor, Yeşilyurt’umuz Gelişiyor”

Vali Baruş Deprem Konutları Yer Tespitinde Bulundu

Vali Aydın Baruş 24 Ocak’ta yaşanan depremin ardından bina ve müştemilatlarında hasarların olduğu Battalgazi’ye bağlı Beydağı, Bulutlu ve Düzyol mahallelerinde incelemelerde bulundu.

Başkan Sadıkoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Teknokent Ziyareti

Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Malatya İnönü Üniversitesi bünyesinde; girişimcilerin inovasyona dayalı projelerini desteklemek ve yönlendirmek amacıyla faaliyetlerini sürdüren Teknokent’i ziyaret etti

Su Ürünleri Kontrol ve Denetimleri Devam Ediyor

İlimizde 1 Nisan-30 Haziran tarihleri arasında, iç sularda sazangillere ait balık avcılığı yasak olması nedeni ile avcılık kontrolleri Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz tarafından aralıksız olarak devam etmektedir.

Başkan Gürkan’dan Akçadağ İlçesine Ziyareti

Gürkan: Akçadağ İlçemize Hizmetler Ve Yatırımlarımız Devam Edecek, Yaptığımız incelemeler doğrultusunda bu yıl içinde asfaltlanması gereken yollar noktasında gereken talimatları verdik. 2 yıl içinde asfaltsız yol, su ve altyapı sıkıntısı olan yerleşim birimi kalmayacak.

Battalgazi Belediyesi Çalışmalarına Hız Verdi

Başkan Güder: “2020 Yılında Kırsal Mahallelerde Üst Yapı Çalışmalarını Bitirmeyi Planlıyoruz”

Fendoğlu, Çalışma Ödeneğinin 3 Ay Daha Uzatılmasını Talep Etti

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu TBMM Genel Kurulunda söz alarak; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanından Ülkemiz ve Malatya için ilk etapta kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasını talep etti.

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 31.05.2020 Pazar günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır.

Yeni İtfaiye Merkezi Açılış İçin Gün Sayıyor

Başkan Gürkan, Kutsal bir görevi ifa eden gece gündüz demeden 7/24 çalışan İtfaiye teşkilatımızın çalışma ortamlarını daha nezih ve modern bir yapıya kavuşturduk.

29.05.2020 İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 29.05.2020 Cuma günü Vali Aydın BARUŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda toplanmış ve aşağıdaki konuları görüşerek karara bağlamıştır.

FIRAT EDAŞ'tan Dolandırıcılık Uyarısı!

Fırat EDAŞ Malatya İl Müdürlüğü adını kullanarak bazı kişi veya kişilerin telefon dolandırıcılığı teşebbüsünde bulundukları duyumlarının alınması üzerine Şirketimizce kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyulmuştur.

Büyükşehir Yapıyor Doğanşehir Meydanına Kavuşuyor

Doğanşehirliler, “İlçemizin Daha Önceden Bir Meydanı Yoktu. Doğanşehir Tarihinde Bu Çalışma Bir İlk. İlçe Halkı Olarak Yapılan Hizmetlerle Gurur Duyuyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a Teşekkür Ediyoruz.”

Yeşilyurt’un Geleceğine Bırakılacak Kıymetli Bir Eser Daha: Millet Bahçesi

“Millet Bahçesi, Sosyal Yaşam Kalitesini Yükseltecek”

Ağbaba, Pandemi Sürecinde Kapatılan İşyerlerinin

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli AĞBABA, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na bugün ziyarette bulundu. Oda Başkanı Şevket Keskin'e ziyarette bulunan Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Pandemi ve normalleşme sürecinde esnafın sorunları ve  CHP’nin bu konudaki çözüm önerileriyle ilgili görüş alış verişinde bulundular.

Fenerbahçe-Trabzon Kupa Maçı 16 Haziran'da Oynanacak

TFF, Fenerbahçe-Trabzonspor Türkiye Kupası yarı final rövanş maçının 16 Haziran Salı günü oynanacağını duyurdu.

Ilıca Mah. Traktör Devrildi Bir Çocuk Yaşamını Yitirdi

Darende Ilıca Mahallesi'nde 46 P 1671 Plakalı traktörü ailesinden izinsiz olarak alan 12 yaşındaki çocuk, kontrolünü kaybettiği traktörün devrilmesi sonucu yaşamını yitirdi.

Erdoğan, Restoran Ve Kafeler 1 Haziran'da Açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında restoran, kafe, plajlar, milli parklar ve bahçelerin 1 Haziran itibariyle yeniden açılacağını söyledi.

Vali Baruş, Gelincik Tepesi 2. Etap Çalışmalarını İnceledi

Vali Aydın Baruş, 24 Ocak’ta yaşanan 6.8 şiddetindeki depremden dolayı evleri ağır hasar gören hak sahibi vatandaşlar için yapılan konut projesini yerinde inceledi.

Sürür ile Kömüşhan Karantinaya Alındı

Yazıhan Sürür ile Kömüşhan Mahalleleri, Koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.