DEVA Partisi Akçadağ İlçe Kongresi  

PAYLAŞ

DEVA Partisi Malatya Kongreleri devam ediyor. Deva Partisi AKÇADAĞ  Kurucu İlçe Başkanı olarak görevlendirilen Mehmet KÜÇÜK tarafından kuruluşu gerçekleştirilen Deva Partisi  Akçadağ İlçe Başkanlığı ilgili mevzuatlar gereği ilk kongresini gerçekleştirdi.

Akçadağ İlçesinde gerçekleştirilen kongreye Deva Partisi Merkez Kurucular Kurulu Üyesi Prof. Dr. İbrahim GEZER, Malatya Kurucu İl Başkanı Onur GÜNEŞ, Yeşilyurt İlçe Başkanı Mahmut NURLAN, Battalgazi İlçe Başkanı Göksel ATLI  ve il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.    

Akçadağ Kurucu İlçe Başkanı Mehmet KÜÇÜK açılış konuşmasıyla başlayan kongrede, açılış konuşmasını müteakiben divanın oluşturulmasına geçildi. Yapılan oylamada Kongre Divan Başkanlığına Deva Partisi il Kurucular Kurulu üyesi Nurzat GÜCÜK, divan üyeliklerine ise Serdar GÜNATA ,Belkıs POLAT , Osman ERGÜL   Ve  Elif GÜVEN seçildiler.

 Kurucular Kurulu Üyesi Nurzat GÜCÜK’ ün başkanlığını yaptığı genel kurulda  Söz alan il başkanı Onur GÜNEŞ  teşkilatlanma çalışmaları kapsamında Malatya’nın 10 ilçesinde teşkilat çalışmalarının tamamlandığını 5 ilçe de genel kurul yaptıklarını diğer ilçelerinde hazır olduğunu ifade etti.  Türkiye’nin DEVA Partisi kadrolarına ihtiyacı olduğunu, Ülkemizin sorunlarının liyakatli ve ehliyetli Deva Kadroları tarafından kısa zamanda çözüleceğini belirtti. Daha sonra söz alan Kurucular Kurulu üyesi Prof. Dr. İbrahim GEZER  Akçadağ’ın ve Malatyanın  gelişme ve Yatırımlardan pay alma  oranının  Türkiye ortalamasının altında kaldığını, coğrafi ve doğal kaynaklar bakımından ise ilçemiz ve ilimizin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu bildirdi.

                     Daha sonra ilçe yönetim kurulu asıl ve yedek üyelerinin seçimine geçildi. Yapılan seçimde

                     Mehmet KÜÇÜK tarafından önerilen ve 10 asıl 5 yedek üyeden oluşan liste seçildi. 

 ASIL ÜYELER                                             YEDEK ÜYELER                                     

Servet ASLAN                                                  Elif KÜÇÜK

Cumali ÇOBAN                                                Kazım KARABIYIK

İsmail DURAN                                                  Şükrü ATAY

Sabire TUNAY                                                  Serdal GÜNAYLI

Kadir KARAKAYIŞ                                             Hakan KAYA

Kemal BULUT

Hacı Bayram TUNAY

Atilla ÖNAL

Muharrem ASLAN

Niyazi KARACA

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN