Battalgazi Belediyesi'nde Yapılandırma Başvuruları Başladı

Battalgazi Belediyesi, 9 Haziran Çarşamba günü yürürlüğe giren 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun kapsamında Belediye'ye borcu bulunan vatandaşların vergi ve diğer konulardaki borçlarını yapılandırıyor.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Battalgazi Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü tarafından, 9 Haziran Çarşamba günü Resmi Gazetede yürürlüğe giren 7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun hakkında yazılı açıklama yapıldı. Vatandaşların yapılandırma kanunundan faydalanarak Battalgazi Belediyesine olan birikmiş borçlarının kolaylıkla ödenebileceği ve başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların başvurularını 31 Ağustos Salı gününe kadar Battalgazi Belediyesi hizmet binası, Vilayet parkı yanındaki ek hizmet binası veya www.battalgazi.bel.tr e-belediye ile müracaat edebilecekleri belirtildi. Yapılandırma başvurusunda bulunan mükellefler, yapılandırmanın ilk taksitini ise 30 Eylül 2021 tarihi Perşembe gününde ödeyecek.

ÖDEME KOLAYLIĞI SAĞLANIYOR

Kanun kapsamında taksitlendirmeye giren borçlar; vadesi 30/04/2021 tarihinden (bu tarih dahil) önce Battalgazi Belediyesi’ne olan İlan-Reklam Vergisi, Emlak Vergisi ve Çevre Temizliği vergi borçlarını kapsamaktadır. Mükellefler, 2-6-9-12-18 aylık taksit imkânlarından faydalanabilecektir. Pek çok avantajı içinde barındıran düzenlemede ödeme kolaylığı sağlanması amacıyla taksitler ikişer aylık ödemeler halinde alınacak. Peşin ödemede bulunmak isteyen vatandaşlarımızın Yİ-ÜFE oranında ayrıca yüzde 90 indirim sağlanacaktır. Battalgazi Belediyesi olan borçlarını sorgulamak isteyen vatandaşlarımız, www.battalgazi.bel.tr adresinden geçmiş borç bilgilerine ulaşabilecektir.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN