Başkan Zeki Dağ'ın Mevlid Kandili Mesajı

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

PAYLAŞ

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, mesajında, kandillerin Müslümanlar için ulvi ve bir o kadar da müstesna zaman dilimlerinden olduğunu belirterek, "Mevlid Kandili ki; Sevgili Peygamberimizin yeryüzünü şereflendirmesinin senei devriyesidir. Bu gün alemler için müjdedir, kurtuluşun nuru ve ışığıdır" ifadelerini kullandı.

Başkan, Dağ, mesajında şunları kaydetti: “Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’ni birlikte yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. Hz. Peygamberimiz, tüm insanlığa bir kurtuluş ve diriliş çağrısı yapmıştır. Bu geceyi kutlarken peygamberimizi daha iyi anlamak gerekmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir. O’na iman etmenin, O’nun ümmeti olmanın ve O’nu sevmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Ümit ediyor ve diliyoruz ki; bir kez daha idrak edecek olmaktan büyük bir mutluluk ve haz duyduğumuz Mevlid Kandili, birliğimize, beraberliğimize, huzur ve kardeşliğimize vesile olsun. Tüm İslam aleminin kandili mübarek olsun ” dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN