Başkan Telli'den Açıklama

Saadet Partisi Malatya İl Yönetimi - Ekonomik İşler Başkanı Smmm Burhan TELLİ gerçekleştirmiş olduğu basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

PAYLAŞ

Saadet Partisi Malatya İl Yönetimi - Ekonomik İşler Başkanı Smmm Burhan TELLİ gerçekleştirmiş olduğu basın açıklamasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ülkemizin ekonomik anlamda içerisinde bulunduğu zor duruma ilişkin de açıklamalarda bulunan Burhan TELLİ;

" Hepimizin ortak bir derdi var. Evlerde kaynamayan tencerenin, ay sonunda gelen faturaların, ağır vergilerin, hayatı yaşanmaz kılan pahalılığın ve ekonomik çıkmazların getirdiği; geçim derdi.

Vatandaşlarımız bu ortamda gününü kurtarmaya, geleceğini inşa etmeye çalışırken; yanlış ekonomi politikalarıyla hepimizi zor durumda bırakan iktidar, 29 Nisan Perşembe günü itibariyle başlatmış olduğu tam kapanma ile birlikte vatandaşlarımızın içerisinde bulunduğu geçim sıkıntısını daha da artırmış ve vatandaşlarımızı yokluğa, yoksulluğa mahkûm etmiştir. Zira iktidar bu 17 günlük tam kapanma döneminde esnafın ve vatandaşların sıkıntılarını giderecek hiçbir destek paketi açıklamamıştır.

Kepenk açmasın dedikleri esnafın borçları var. Geçimini karşılaması, işçisine ödeme yapması lazım, bunlar ne olacak? Bunlar düşünülmeden kapanma kararı alındı ve mevcut iktidarın ülkeyi yönetemiyor olduğu bir kez daha açığa çıktı. Bugün iktidar öyle bir noktaya geldi ki, gözü hiçbir şey görmüyor, vatandaşın sıkıntısını duymuyor.

İlan edilen 17 Günlük Tam Kapanma Döneminin işleyişi ise başlı başına bir fiyasko;

  • VERGİYİ HESAPLAYAN MALİ MÜŞAVİR ÇALIŞIYOR,
  • VERGİYİ TAHSİL EDEN VERGİ DAİRESİ VE BANKALAR ÇALIŞIYOR,
  • AMA VERGİYİ ÖDEYECEK OLAN MÜKELLEF ÇALIŞMIYOR.
  • ÖDEME YERLERİ AÇIK, KAZANMA YERLERİ KAPALI.
  • TURİSTLERE AÇIK, HALKA KAPALI.
  • YANDAŞLARA VE ZENGİNLERE HER YOL AÇIK, GARİBANA BÜTÜN YOLLAR KAPALI.

Yaşanan geçim sıkıntısına çözümler oluşturmak, herkesin sesi olabilmek, sorunlara çözüm üretebilmek adına Saadet Partisi Malatya İl Başkalığı olarak esnafla, işçilerle, işsizlerle, memurlarla, sanayicilerle, çiftçi ve besicilerle, işverenlerle; ülkemizde geçim mücadelesi veren herkesle Yaşanabilir Malatya ve Yaşanabilir Türkiye ideallerimiz uğrunda mücadele etmeye devam edeceğiz. " şeklinde konuştu.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN