Başkan Samanlı'dan Kadir Gecesi Mesajı

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, Kadir Gecesi mesajında 'Bu mübarek gecede Malatya'mızın, cennet vatanımızın, Türk ve İslam Âlemi'nin huzuru, güvenliği, birlik ve beraberliği için dualar etmeye talibiz' dedi.

PAYLAŞ

BU GECE, BİN AYDAN DAHA HAYIRLIDIR

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı, mesajında şunları söyledi: "Mübarek Ramazan Ayı’nın 26. gününe tekabül eden Kadir Gecesi’ne girmiş bulunmaktayız.

Bu gece tüm İslam Âlemi için oldukça değerli bir gecedir. İslamiyet’in Yüce Kitabı Kur’an-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı bu gece, bizleri refaha götüren ve feraha ulaştıran mukaddesatı yüksek gecelerimizden biridir.

Allah (c.c.) Kadir Suresi’nde 'Şüphesiz, biz onu (Kur'an'ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rablerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir' buyurarak Kur’an-ı Kerim’in bizleri bu gecede şereflendirdiğini ve bu gecenin Kur’an’ın nuruyla bin aydan daha hayırlı olduğunu söylemektedir.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇİN DUALAR ETMEYE TALİBİZ

Bu mübarek gecede elbette başta Malatya’mızın olmak üzere cennet vatanımız Türkiye'nin, esir Türk yurtlarının huzuru, güvenliği, birlik ve beraberliği için dualar etmeye talibiz. Yüce Yaradan’dan kötülüklerin odağından uzak; adaletin, doğruluğun ve hakkaniyetin hüküm sürdüğü yarınlar diliyorum. Sadece güzel olaylarla anılan bir Malatya ve Türkiye diliyorum. Kötülüğün derdest edildiği ve iyiliğin ayukka çıktığı bir Malatya diliyorum.

GECENİN FEYZİNİ DOLU DOLU YAŞAMALIYIZ

Bu mübarek gecenin feyzini, müminler olarak dolu dolu yaşamalı ve bin aydan daha hayırlı olan bu geceyi ibadetlerle geçirmeliyiz. Hemşehrilerimden tek dileğim dualarında bizleri de anmalarıdır. Başta Malatyalı hemşehrilerim olmak üzere, Tüm Türk ve İslam Âlemi’nin Kadir Gecesi mübarek olsun."

Mesut SAMANLI
MHP Malatya İl Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN