Başkan İlhan'dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti Muazzam bir mücadele ruhunun, muhteşem bir irade gücünün, hayranlık verici bir milli şuurun eseridir.

PAYLAŞ

Cumhuriyet; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde bugünlere ulaşmış, milletimizin üstün fazilet ve fedakârlıklarıyla temellenmiş ve güçlenmiştir.

 Türk milleti tarihte eşine az rastlanır İstiklal Savaşı’yla tarihin rotasını değiştirmiş, emperyal güçlerin hayallerini yerle bir etmiştir.

   Türk’süz Anadolu hesabı yapanlara, manda ve himaye temelli ama devletsiz millet hayali kuranlara en kesin ve kalıcı cevap Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanıyla verilmiştir.

 29 Ekim 1923; bağımsızlığa duyulan derin özlemin, geleceğe bağlanan emsalsiz ümidin, milli egemenliğin hareket noktasıdır.

   Ne mutlu bizlere ki, tarihin hiçbir döneminde savaşlar, kıtlıklar, işgaller, ayak oyunları, karanlık senaryolar milletimizin önünü kesememiş, inançlarından ve ülkülerinden koparamamıştır.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesine sımsıkı sarılarak, Cumhuriyetle demokrasinin kaderini bir ve ortak görerek Türkiye’nin istiklal ve istikbaline sahip çıkmak her vatan evladının görevi olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti yüksek ahlaki değer ve niteliklerle yoluna devam edecek, ebediyetin ufuk çizgisine Allah’ın izniyle uzanacaktır.

Türk milleti 29 Ekim 1923’de Cumhuriyeti ilan ederek kararını vermiştir.

 

İlhan İLHAN
MHP Battalgazi İlçe Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN