Başkan Altunkaya, Sağlık Çalışanlarına Sahip Çıkalım

Büyük Birlik Partisi Malatya Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı Ercan Altunkaya sağlık çalışanlarına yapılan şiddet ve sağlık çalışanları arasındaki sendikal faaliyetler sonucu çifte standart uygulamalarına değinerek şu sözlere yer verdi.

PAYLAŞ

Altunkaya, sebebi, şekli ve gerekçesi ne olursa olsun sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti lanetlediğini belirterek, "Sağlık çalışanlarımıza yönelen şiddet eylemlerinin en ağır şekilde cezalandırılmasının artık bir zaruret haline geldiğini düşünüyoruz. Bu alçakça davranışlar, sağlık çalışanlarımızla birlikte, sağlık kuruşlarından hizmet alan hastalarımızı, verilen hizmeti ve sağlık sisteminin işleyişini de olumsuz etkilemesi dolayısıyla, asla fertlere yönelik işlenen suçlar arasında değerlendirilmemelidir. Konuyla ilgili, sağlık çalışanlarına ve sağlık kuruluşlarına yönelik işlenen suçların cezalarıyla ilgili bir yasal düzenleme de acilen yapılmalıdır" dedi.

Başkan Altunkaya Sağlık çalışanlarımızı her alanda savunmak ve haklarını dile getirmek görevimiz olduğu gibi. Sağlık personelinin de kurum içi çalışma morel ve motivasyonun'da İl Sağlık Müdürleri tarafından sağlanması gerekmektedir dedi.

Fakat sendikal faaliyetleri için ilimizde dışlanıp bu süreçte sağlık kurum ve kuruluşlarında ki aksayan veya yanlış yapılan işleri gündeme getiren işin içinde olan çalışanları disiplin cezası ile susturuyor.

Oysaki İl Sağlık Müdürlerinin yada sağlık yetkililerinin görevi sahada çalışanları farklı hesaplar için mobbing uygulamak değil tüm sağlık çalışanlarının koşullarını iyileştirmektir dedi.

Ercan ALTUNKAYA

Büyük Birlik Partisi Malatya

Yeşilyurt Merkez İlçe Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN