Başkan Alpaslan'dan Öğretmenler Günü Mesajı

15 Temmuz Milli İrade Ocakları Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

PAYLAŞ

Başkan Alpaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Öğretmenlik bir ülkenin geleceğine dokunan, yaşanacak olan günlerin temelini oluşturan kutsal bir meslektir. Bir ulusu kalplerine, vicdanlarına, görüşlerine, fikirlerine, bilgilerine göre yönlendirebilir, o ulusun evlatlarının geleceklerindeki ışıkları, yol göstericileri olabilirler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet sayesinde vatanımızın bir karış toprağında doğan, orada okuyan, çalışan kardeşlerimiz bugün öğretmen olup yurdumuzun herhangi bir yerinde yine vatana ve millete yeni nesiller kazandırabiliyor, ülkemizin geleceğine yön verebiliyorlar.

İşte bu yüzden Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde ve fikirlerinin ışığında daha çağdaş ve uygar medeniyetler seviyesine çıkmamız en çok da siz öğretmenlerimiz sayesinde olacaktır.

Eğitim ailede başlayıp, okulda devam ederken çocuklarımızın bu geçiş sürecine katkı koyan, onları geliştiren ve büyüten öğretmenlerimize her daim güveniyor, geleceğimizin daha aydınlık huzur dolu olmasındaki çabalarına inanıyor, bu vesile ile de başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin ve Öğretmen adaylarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum”

Ayşe ALPASLAN

15 Temmuz Milli İrade Ocakları

 Kadın Kolları Genel Başkanı

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN