Başkan Alpaslan, 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği Genel Başkanı Ayşe Alpaslan, 19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı. Başkan Ayşe Alpaslan, Tüm Şehit Ve Gazileri Minnetle Anıyoruz Dedi.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Başkan Ayşe Alpaslan,  Mesajında Şunlara Yer Verdi.

Bölünmez Vatan Topraklarında, Birlik Ve Beraberlik İçinde, Bağımsız Ve Hür Yaşıyorsak, Bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz diyen Başkan Alpaslan,  19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajınızda şu şekilde sürdürdü; “19 Eylülün yurdumuzun her yerinde Gaziler Günü olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir.

Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu Vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır.

Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin bir örneğidir.

Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize ve aileleri ile birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum dedi.

Ayşe ALPASLAN

 Vatanseverler Gençlik Eğitim Ve

 Kültür Derneği Genel Başkanı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN