Barguzu Ortaokulu Öğrencileri Büyük Gurur Yaşattı     

Türkiye Matematik Yarışmasında Barguzu Ortaokulundan Üç öğrenci finale kaldı.

PAYLAŞ

 İlköğretim okullarının 6.7. ve 8. sınıflarına devam etmekte olan öğrencileri, matematik alanında çalışmalar yapmak üzere yönlendirmek, ilgi ve yetenekleri doğrultusunda erken yaşlardan itibaren gelişmelerini desteklemek ve katkı sağlamak için düzenlenen İlköğretim Matematik Yarışmasında Barguzu Ortaokulundan ÜÇ   öğrenci finale kaldı.

 

    İlk sınavı 2020 Mart ayında  gerçekleşen  Türkiye Matematik Yarışmasının  finalleri, 2021 Ocak ayında yapıldı. Finale kalan öğrenciler geçen yıla ait olan öğretim seviyeleri üzerinden yarıştılar.

 

    Mart ayında yapılan Türkiye Matematik sınavında Barguzu Ortaokulu öğrencilerinden Muhammed Eymen CELAYİR, Berke Deniz YILMAZ ve  Muhammed Emir ÜNALAN Türkiye finaline kaldılar.

 

    Yaşanan salgın sebebiyle 17 Ocak tarihinde yapılan final sınavında  Barguzu Ortaokulundan 3 öğrencinin mevcut şartlara rağmen başarılı bir performans göstermiş olmaları öğrenci ve veliler tarafından büyük takdir topladı.

 

   final sınavında TÜRKİYE İKİNCİSİ olan Muhammed Emir ÜNALAN ,  Barguzu Ortaokulu ailesine ve bu  süreçte büyük emek sarf eden öğrenci ve  öğretmenlere  büyük gurur yaşattı.

 

      Kazanılan başarının ardından kısa bir açıklama yapan Barguzu Ortaokulu Müdürü Abdulvahap Arslan ‘’Umuyoruz ki bu başarıları her yıl üzerine daha fazlasını ekleyerek kalıcı kılacağız’’ dedi.

 

 ‘’Bu tür yarışmalar ve kazanılan dereceler öğrencilerimizin heyecanını, özgüvenini ve hayata bakışını olumlu yönde etkiliyor. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarı yolculuklarını her adımında destekliyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

 

Arslan , ‘’tüm süreç boyunca gurupla özel ilgilenen matematik öğretmenimiz Safiye Ercan başta olmak üzere tüm emeği geçen öğretmenlerimi tebrik ediyorum’’ diye belirtti.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN