Haber Ara

malatya Haber Arşivi

Halkoyunlarında İl Birincisi Olan Ekip Başkan Gürkan’ı Ziyaret Etti

Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Malatya Birincisi Oldu.

Gürkan, “Yaşlılarımıza Her Zaman Minnet Ve Şükran Duyuyoruz”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Vefa Konağı’nda yaşlı vatandaşlara yönelik çalışmalar gerçekleştiriliyor.

Milletvekili Fendoglundan, Malatyaspora Destek Çağrısı

MHP Malatya Milletvekili Fendoğlu,Milletvekili olduğundan bu güne kadar Malatyasporumuzu hiç bir zaman yanlız bırakmamıştır ve sahip çıkmıştır.

Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk Projesi İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya Kuru Kayısı Lisanslı Depoculuk ve Borsası Projesinin inşaatının bir an önce tamamlanabilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor.

Ceviz Yetiştiriciliğinde Yenilikler ve Son Gelişmeler Anlatıldı

Malatya Kent Konseyi bünyesinde yeni oluşturulan Kırsal Kalkınma ve Kayısı Araştırmaları Çalışma Grubu ilk programını gerçekleştirdi.

Şubat Ayı Meclis Toplantısı Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Şubat’ta başladığı Şubat Ayı Toplantısını, 14 Şubat Cuma günü yaptığı II. Birleşimle tamamladı.

MSSM’de Nalınlar için İlk Prömiyer Heyecanı

MSSM Nalınlar Oyunuyla Geliyor, Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya’da, Nalınlar Çok Güldürecek.

Malatya İdmanyurduspor Kulübü’nden Sert Açıklama

Malatya İdmanyurduspor Kulübü’nden Sert Açıklama, Futbol Sahada Oynanır. Başarılı Takımlara Çamur Atmayınız.

MSSM’de Nalınlar için İlk Prömiyer Heyecanı

MSSM Nalınlar Oyunuyla Geliyor, Nalınlar Müzikali 8 Martta Malatya’da, Nalınlar Çok Güldürecek

Büyükşehir 450 Mahalle Yolunu Ulaşıma Açtı

Malatya Büyükşehir Belediyesi 2 gün boyunca Malatya’da etkili olan kar yağışının ardından mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Kapanan 506 mahalle yolunun 450’si ulaşıma açıldı.

Gezi Yazarlığı Projesine Start Verildi

Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği-MAFSAD tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı tarafından 2019 yılı Teknik Destek Programı çerçevesinde desteklenen Gezi Yazarlığı Projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Büyükşehir Sokak Hayvanlarını Unutmadı

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekipleri hava sıcaklığının eksi derecelerde seyrettiği soğuk kış günlerinde yaşam mücadelesi veren yaban hayvanları ile sokak hayvanları için doğaya yiyecek bıraktı.

Bakan Soylu ve Bakan Kurum Malatya'da

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'da, deprem değerlendirme toplantısına katıldı.

Atatürk’ün Malatya’ya Gelişi Nedeniyle Töreni Gerçekleştirildi

13 Şubat Atatürk’ün Malatya’ya gelişi nedeniyle gerçekleştirilecek olan çelek sunma programı Malatya’da yağan yoğun kar yağışı nedeniyle ertelenerek 14 Şubat Cuma günü gerçekleştirildi.

Malatya’dan Asayiş Haberleri

Bilgi Eksikliği Depremden Daha Büyük Bir Tehlikedir

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Malatya’da Deprem Gerçeği’ Çalıştayı’nda deprem ve diğer doğan afetlerin oluş nedenleri ile can ve mal kayıplarına sebep olan engellerin ortadan kaldırılmasına yönelik çözüm metodları bilimsel veriler şeklinde katılımcılarla paylaşıldı.

Başkan DAĞ’dan Başkan YÜCEKAYA’ya Ziyaret

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki DAĞ, Köy ve Mahalle Muhtarlar Dernek Başkanı Aliseydi Yücekaya’yı ziyaret ederek Türkiye’deki gündemi değerlendirdi.

Yeşilyurt Belediyesi ‘ Malatya’da Deprem Gerçeği’ Çalıştayı Düzenleyecek

Çalıştayda, Bilimsel Veriler Ve Çözüm Önerileri Ele Alınacak.

Malatyalı Sporculardan 37 Madalya Kazandılar

Malatyalı Sporcular WUSHU KUNG-FU Şampiyonasında 37 Madalya Kazandı.

Malatya Belediyesi 200 Adet S Plaka İhalesi Yapacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından 200 Adet S Plaka İhalesi Yapılacak.

İyi Parti 2020 Yılı İlk Toplantısını Yaptı

Malatya iyi parti İl Başkanlığımızda tüm ilçe başkanlarımızla yapılan toplantıda 2020 yılı mali gider tablomuzu ve mart ayında yapacağımız kongrelerimize takvim belirlenmiştir

Depremi Yaşayan Çocuklara Sanatsal Destek

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından, depremi yaşayan çocuklara yönelik psiko - sosyal destek amaçlı olarak tiyatro ve kil şekillendirme eğitimi verildi.

Malatya’dan Asayiş Haberleri

24 Ocak Depremi Ve Öneriler" Konulu Panel Gerçekleştirildi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Malatya Kent Konseyi işbirliğiyle Kongre ve Kültür Merkezinde "24 Ocak Depremi ve Öneriler" konulu panel düzenlendi.

Ticaret Bakanı Pekcan, Malatya’da

Ticaret Bakanı Pekcan, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'ya gelerek toplantılar düzenledi ve esnafa ziyarette bulundu.

Çalık’tan Müjde; Kale’ye İlçe Merkezi Kazandırılıyor

AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Kale ilçesinin bir ilçe merkezinin olmadığın belirterek, deprem konutları kapsamında Kale’ye 250 konuttan oluşan bir ilçe merkezinin de kazandırılacağını müjdeledi.

Malatya’da Jandarmanın Başarısı Konuşuluyor

Malatya’nın Battalgazi ilçe Jandarma Komutanlığının iyilik melekleri gönülleri fethetti ; işte devlet-millet kucaklaşması.

MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı Görevine Başladı

MHP Malatya İl Başkanlığı Görevine Atanan Mesut Samanlı MHP Malatya Milletvekil Mehmet Fendoğlu'nun Elinden Yetki Belgesini Alarak Resmi Olarak Görevine Başladı.

Battalgazi Belediyesi’nden Karla Mücadele Çalışmaları

Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Malatya'da başlayan kar yağışının ardında cadde, sokaklarda kar küreme çalışması yaptı.