Aldemir, Büyükşehir Belediyemizle Ciddi Ve Büyük Bir Projeyi Yürütüyoruz

Kütüphaneler Daire Başkanı İle Bir Araya Gelen Başkan Gürkan: 'Malatya'mıza Yakışır Ve Yaraşır Bir Kütüphaneyi Kazandıracağız'

PAYLAŞ

Malatya’ya bir takım gezi ve incelemelerde bulunmak için gelen Kütüphaneler ve Yatırımlar Genel Müdürlüğü Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir, Malatya Kültür ve Turizm İl Müdürü Çetin Şişman ile birlikte Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret etti.

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZLE CİDDİ VE BÜYÜK BİR PROJEYİ YÜRÜTÜYORUZ”

Malatya’da yapılan yatırım ve projeleri yerinde görüp incelemek ve bir takım ziyaret ve görüşmelerde bulunmak için Malatya’ya gelen Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile bir araya geldi. Malatya’da yapımı devam eden Kütüphane çalışması ve yapılacak olan diğer yatırımlarla ilgili görüş alışverişinde bulunulan toplantıda, Malatya Büyükşehir Belediyesiyle birlikte ciddi ve büyük bir projeyi yürüttüklerini ifade eden Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir, “Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak ülkemizdeki kütüphanelerin gelişmesi üzerinde bir gayret içerisindeyiz. Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy Başkanlığında kütüphaneler için ciddi bir gayret içerisindeyiz. Bu gayretimizin paydaşlarının en büyüğü belediyelerimiz. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte yürütmekte olduğumuz ciddi ve büyük bir proje içerisindeyiz. Malatya’ya büyük bir kütüphane kazandırmak için hamle yapıyoruz. Bu çerçevede Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımızı ziyaret ederek kütüphanelerimiz konusunda güç birliği yapmak için şehirdeyiz” dedi.

“KÜTÜPHANEMİZ MALATYA’MIZA YAKIŞIR OLACAK”

Kadim bir memleketin şuan ki mirasçıları olarak Malatya’ya yakışır bir kütüphaneyi kazandıracaklarını belirten Başkan Gürkan, “Malatya’da semt kütüphaneleri anlamında ilçelerde kısmi ve lokal olarak kütüphanelerimiz bulunuyor. Kadim bir memleketin şuanda yaşayan mirasçıları olarak Malatya’mıza yakışır ve yaraşır bir kütüphanemiz yoktu. Bu anlamda bizler yeşil kuşak diye tabir ettiğimiz daha önce Atatürk Kız Lisesi’nin bulunduğu alana belediye olarak başka bir noktaya Atatürk Kız Lisesi’ni ve Spor Salonunu yaparak o alanı boşalttık. Boşaltılan yeşil alanın içerisine Malatya’ya yakışır ve yaraşır bir kütüphane yapılması noktasında yapmış olduğumuz planlama çerçevesinde gerek Gençlik ve Spor Bakanlığımız olsun gerek Kültür ve Turizm Bakanlığımızla ortaklaşa yaptığımız çalışmalarla finansman noktasında eş finansman temin edilerek, kütüphanenin Malatya’ya yakışır olması için çalışmalarımız devam ediyor. Malatya’mız geçmiş dönemlerde İbni Arabiler, Mevlanalar, Sadrettin Koneviler, Abdulvahap Gaziler, Niyazi Mısriler olsun ilim irfan ocağıydı. Selçukluların şehzade şehri olan Malatya inşallah bundan sonraki süreçte de mazisine layık istikbaline hazırlanacak. Kütüphanemiz, Malatya’ya yakışır yaraşır bir şekilde, Malatya’daki insanlarımızın geleceğe daha güvenli bakmaları noktasında hemşerilerimizin aydınlatılması ve geleceğe daha iyi yetiştirilmesi için okullarımızla birlikte kütüphanelerimiz destek verecek. Buranın şartlarına uygun kütüphane olması için güzel bir çalışma olacağı kanaatindeyim. Bu anlamda Kültür ve Turizm Bakanlığımızın bizlere vermiş olduğu destekten dolayı Kütüphaneler Daire Başkanımızın şahsında tüm bakanlık ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN