AKÇADAĞDER Yerel Basını Unutmadı

Akçadağ Dayanışma Derneği Malatya'da faaliyet gösteren yerel basın mensuplarının '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü dernek binasında kutladı.

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

Gazetecilerin demokrasinin temel unsurlarından birisi olduğunu belirten ve Güçlü Basın Güçlü Kalemlerle olur diyen AKÇADAĞDER Genel Başkanı Murat Maskar,“ Bugüne kadar gördüğümüz kadarıyla İlimizde basın çok güçlü. Bunun Malatya açısından bir şans olduğunu düşünüyorum. Kalemi güçlü çok Gazeteci Malatya da var.

Kamuoyunun doğru ve objektif bilgilendirilmesi için gecesini gündüzüne katarak çalışan gazeteciler bir memleketin kalkınmasında da önemli rol oynarlar. Yapıcı eleştirileriyle de her zaman yanımızda yer alan ve eksikliklerimizi görmemize neden olan gazeteciler, yaptığımız hizmetlerin kamuoyunun tamamına ulaşmasında da büyük gayret gösteriyorlar.

Çağdaş ve katılımcı demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan basın, halkın fikirlerini ve milletin iradesini ifade etmesini sağlayan önemli araçlardır. Bu çerçevede; her koşulda sorumluluk duygusu ile fedakârca hareket ederek toplumun haber alma ihtiyacını karşılamak gibi önemli bir görevi üstlenen ve mesleğini hakkıyla yapan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum’ ’dedi.

Akçadağ Dayanışma Derneğinin Genel Merkez olması yönündeki çalışmaları hakkında da kısaca bilgi veren Başkan Murat Maskar  ‘’Genel Merkez süreci tamamlandıktan sonra uygun görülen yerlerde liyakatlı, donanımlı, Akçadağ’a katkısı olabilecek az laf çok iş yapabilecek isimlerle Şube çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Böylelikle Daha güçlü bir yapıya kavuşacak olan Akçadağ Dayanışma Derneği İlçesi ve hemşerileri için büyük hizmetleri de yapacak duruma gelecektir’’ dedi.

Akçadağ Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan Basın nmensuplarına Akçadağ'ın meşhur Etli Piavı ikram edildi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN