Ağbaba, Ülkeyi Soyup Soğana Çevirenlerden İlk Seçimde Kurtulacağız

Böyle Vasıfsız Birini Orman Bakanı Yaparsanız, Aynı Faciayı Gelecek Yıl Da Yaşarız.

PAYLAŞ
Ağbaba, Ülkeyi Soyup Soğana Çevirenlerden İlk Seçimde Kurtulacağız
Böyle Vasıfsız Birini Orman Bakanı Yaparsanız, Aynı Faciayı Gelecek Yıl Da Yaşarız.
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Akçadağ’da gerçekleştirdiği ziyaretlerde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Ziyaretlerinde köylülerin sorunlarını ve taleplerini dinleyen Ağbaba, “Gelecek seçimde ülkeyi soyup soğana çevirenlerden kurtulacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, beraberinde parti yöneticileri ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Akçadağ’a bağlı Eğin, Develi, Sarıhacı,Tataruşağı,Duruluova,Gürkaynak,Kahyalı,Ortaköy,Kepez,Kozluca,Bayramuşağı,Yaylımlı ve Sahilköy Mahallelerini ziyaret etti.

Bir Orman Bakanı var ki, Allah düşmanın başına vermesin

Ağbaba ziyaretlerde yaptığı konuşmada;“TBMM kapandığı günden itibaren  köylerimizi dolaşıyoruz, yurttaşlarımızın sorunları dinliyoruz. Bu sorunları Meclis’te gündeme getireceğiz. Dert çok ama son günlerde yaşadığımız olaylara bakınca Türkiye’nin en büyük sorununun vasıfsızlık, utanmazlık, vicdansızlık olduğunu görüyoruz. En son orman yangınlarında bunu gördük. Misafir odamızın nasıl cayır cayır yandığını tüm dünya gördü. 19 yıldan beri ülkeyi yönetiyorlar, elde bulunan yangın söndürme uçakları ideolojik sebeplerle çürütülmüş durumda. Avrupa’da yangın söndürme uçağı olmayan ender ülkelerden biriyiz. Dünyada yangın söndürme uçak sayısının nüfusa oranıyla da en düşük ülkelerden biriyiz. Her yıl yangın oluyor, 2022 ve 2023’te de yangın olacak. Sıcaklık 40-50 derece seviyesine çıkacak, nem oranı da düşecek. Peki ne yapmak lazım, önlem alınması lazım. Bizde öyle bir Tarım ve Orman Bakanı var ki, Allah düşmanın başına vermesin. Böyle bir vasıfsız, partizan, iş bilmez birini bakan yaparsanız, aynı şeyi gelecek yıl da yaşarız. Peki kim göreve getiriyor bu bakanları, Erdoğan. Biz 2018’de bu sistemin hem demokrasi hem insan hakları hem de ekonomi bakımından Türkiye’yi geriye götüreceğini söyledik. Maalesef korktuğumuz başımıza geldi.” Dedi.

Utanmasalar ‘yangını Kılıçdaroğlu çıkardı’ diyecekler

“Bir utanmazlık hakim olmuş. İşsizlik, yoksulluk, ekonomi çözülebilir ama ahlaksızlık toplumda kabul görüyorsa ve devleti yönetenler bu durumu itibar olarak görüyorsa işimiz zor” diyen Veli Ağbaba, “ Türkiye’de bu ahlaksızlığı temizlemek zaman alacak. Erdoğan Marmaris’e gidiyor, konvoy geçtiği için itfaiyenin yolunu kesiyorlar. Cumhurbaşkanı, evi yanmış halka çay fırlatıyor. Belediyelerimiz itfaiye araçlarını göndermiş, diğer taraftan bizim belediyeleri suçluyorlar. Utanmasalar ‘yangını Kılıçdaroğlu çıkardı’ diyecekler. 19 yıldan beri ülkeyi yöneten sensin. Yanmayı sen önleyemedin. Öyle bir vicdansızlık var ki, Cumhurbaşkanının 13 uçağı var, memleketin bir tane yangın söndürme uçağı yok. Almanya’nın geliri bizim 10 katımız, dünyanın en büyük araç üreticisi durumda. Makam araç sayısı orada 9 bin, bizde 125 bin.”ifadelerini kullandı.

Pisliklerini muhafazakarlıkla kapatıyorlar

“Devleti çiftlikleri gibi yönetiyorlar. Bir darülharp gibi, düşmanın düşmana yapmayacağını yapıyor, ülkeyi öyle yönetiyorlar. 3-5 maaş alan bürokratlar var. Turkcell’in yönetim kurulunda uyuyan bir bakan var, eski Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç. Turkcell’le tek alakası telefon açıp kapatabilmesi. Onun kızı bakanlıktan ayrıldı KARDEMİR’e yönetim kuruluna gitti. Vakıfbank’ta da durum böyle. Memleket aç, kimse iş bulamıyor. Her tarafta yolsuzluk hakim. İstanbul’da Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmiş araçlara bakın. İstanbul’da belediyenin araçları AKP’nin Gençlik Kollar Başkanına tahsis edilmiş. 700 araba AKP il teşkilatına verilmiş. Milletin arabasını kullanıyor, harama biniyorlar. Mesela bir Kavakçı ailesi var, Merve Kavakçı şu anda büyükelçi, onun kızı Emine Erdoğan’ın giyim danışman, diğer kızı Erdoğan’ın danışmanı. Damatları Sağlık Bakanlığında daire başkanı, bir yetenekli kızı da AKP Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı. O da İstanbul Metro AŞ’de işe girmiş, daha sonra belediyenin parasıyla ABD’ye yazı yazdırıp kendine siyaset bilimi eğitimi aldırıyor, cep harçlığı dahil tüm masrafları İstanbul Büyükşehir Belediyesi karşılıyor. Bunlar muhafazakarlığı kimseye bırakmıyor. Pisliklerini muhafazakarlıkla kapatıyorlar.” Dedi.

Bunların en dürüst görünen Burhan Kuzusu bile arabuluculuk yapmış

Ağbaba,“Bu ülkede yolsuzluk, hırsızlık, kayırmacılık var diyoruz, onlar ise bayrak inmeyecek, ezan dinmeyecek diyorlar. Pisliklerini ya dinle, ya bayrakla örtüyorlar. Rıza Sarraf denen biri vardı. Damat deyince Berat Albayrak geliyor ama ikinci damat Rıza Sarraf’tır. Bunu Ebru Gündeş’le tanıştıran Emine Erdoğan, sağdıç yani. Ayakkabı kutusunu bunlar sayesinde öğrendik. Sarraf’ı Türk Bayrağıyla A Haber’e çıkardılar. ‘Ben bu ülkeni cari açığının yarısını karşılıyorum’ dedi. Bu adam ki ABD’ye gitti, orada itirafçı oldu, ABD’nin elinde birileri hala rehin. Sarrafın hala burada yatı var katı var, herkesin malına el koyanlar Sarraf’ın kaçak yalısının penceresini bile sökemedi. Tosuncuk da bilin ki hırsızlığı tek başına bunu yapmadı. Thodex’in kurucusu da aynı şekilde milyar dolarla gitti, kimsenin haberi yok. Malatyalı 88 yaşında emekli öğretmeni İstanbul havalimanında gözaltına aldılar. Öğretmenin suçu neymiş, iktidara eleştiri yapmış.88 yaşında Hasan Basri Aydın Öğretmeni takip eden Thodex’i takip etmez mi, eder. Eğer Mehmet Aydın’ın, Thodexin bunlarla ortaklığı yoksa ben siyaseti bırakırım. Bunların en dürüst gözükeni Burhan Kuzu’ydu, o da Zindaşti’den para almış, herkese arabuluculuk yapmış.”şeklinde konuştu.

Ülkeyi soyup soğana çevirenlerden ilk seçimde kurtulacağız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, ““Peki biz ne yapacağız? Ülke umutsuzluğa kapıldı. onların geçmişte yüzde 50’yle seçim almasının sebebi çeşitli oyunlar yapmalarıydı. İyi Parti’yi seçime sokmamak için seçimi erken aldılar. Bu tezgahı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bozdu. Onun öncülüğünde ve demokrasiye inananlar sayesinde İstanbul, Ankara, Adana, Mersin gibi belediyeleri kazandık. Önümüzdeki dönem Türkiye’yi Millet İttifakı yönetecek. Seçimlere giderken kendimizi halkımıza anlatıyoruz. Ülkenin her yerinde vekillerimiz var. Esnaf Masamızla,Ekonomi Masamızla her ile, ilçeye gidiyoruz. Türkiye’nin ihtiyacı olan şey, helal süt emmiş, namuslu, kayırmacı olmayan, hırsızlık yolsuzluk yapmayan, utanma duygusu olan bir siyasettir. Parlamenter demokrasi, ekonomik kurumların bağımsızlığı, adalet sisteminin iyi işleyişi bu ülkeyi kurtaracaktır. Hiç umutsuzluğa kapılmayın. Türkiye’nin önü açık.İlk seçimde ülkeyi soyup soğana çevirenlerden kurtulacağız.”dedi.

Ağbaba ve beraberindekiler 18 Nisan 2017 tarihinde Tunceli’de düşen polis helikopterinde şehit olan Candaş Kaplan’ın Akçadağ Ortaköy’de ki mezarını da ziyaret ederek, dualar okudular.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN