23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı

Deva Partisi Malatya İl Başkanı Onur Güneş 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamak için yayınladığı mesajda '101 yıllık büyük coşkuyu ilk günkü heyecanla kutlayacağız' dedi.

PAYLAŞ

Güneş mesajında şu ifadelere yer verdi; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük armağanı olan 23 Nisan’ın bize kazandırdığı cumhuriyet ve istiklalimiz gelecek kuşaklara emanet edilmiştir.

Biz geçmişten aldığımız bu çok değerli mirasa sahip çıkmak için buradayız. Bu miras, en zor şartlarda yılmadan mücadele etmenin mirasıdır. Bu mirasın orta yerinde ‘Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ şiarı yazmaktadır. Bağımsızlığa ve milli egemenliğe doğru ilk adım atılarak Millet Meclisi açıldı.

 101 yıl önce bir ulusun bağımsızlığının sembolü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan edilen bu önemli günün varlığını sürdürmeliyiz. Atatürk'ün 'Egemenlik kayıtsız şartın milletindir' sözüne uygun olarak TBMM'nin milletin ulusal değerlerine saygı duymak her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının görevi olmalıdır. Çünkü milletimizi gelişmiş ülkeler seviyesinin üzerine çıkaracak yine ulusumuzun azim ve kararlılığı olacaktır.

İlk günkü coşkuyla bugünde bu bayramımızı kutlayacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışında bulunanlarla, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla, saygıyla anıyor, tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN